Özge Tur » St Petersburg Turu
 

St Petersburg Turu

Rusya, St Petersburg
5 Gece 6 Gün
0 kullanıcı yorumu
 • KIŞ & SÖMESTRE  DÖNEMİ

  V İ Z E S İ Z

  St. PETERSBURG

  Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile 3 Gece 4 Gün

  01, 08, 15, 22, 29 Ocak & 05, 12, 19, 26 Şubat & 05, 12, 19, 26 Mart  2015 Hareket … 

   

  1. İSTANBUL – St. PETERSBURG

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 08.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.55’de hareket. Yerel saat ile 15.25’de St. Petersburg’a varış ve karşılanma. Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan St Petersburg’un en ünlü caddesi restaurantlarından Ruskiy Kitch restaurantta akşam yemeğine katılabilirler (45 Euro). Geceleme otelimizde.

   

  1. St. PETERSBURG

  Sabah kahvaltısı Arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek olan Petergoff Sarayıturuna katılabilirler (50 Euro).Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitage Müzesi turuna katılabilirler (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur bitimi geceleme otelimizde.

   

  1. St. PETERSBURG

  Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecekolan Pushkin Kasabası ve Ekaterina Sarayı turuna katılabilirler. (45 Euro). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kronstad Adası turumuza katılabilirler. (70 Euro). Dünyanın en uzun köprülerinden biri olan Konstrad köprüsünden geçilerek varılan Fin körfezinde yer alan Konstrad Adasında, ilk Rus donanması, tersanesi ve İkinci Dünya Savaşında Almanların eline geçirmeye çalıştığı orijinal olarak günümüze kadar gelen mimarisi ile görülmeye değer bir bölgedir.Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St.Petersburg gece turu ve Köprü açılış turumuza katılabilirler. Turumuzda Şampanyanızı yudumlarken köprülerin gece açılışlarını izlerken St. Petersburg’un eşsiz gece manzarasını fotoğraflayabilirsiniz. (30 Euro). Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

   

  1. St. PETERSBURG – İSTANBUL

  Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 402 sayılı seferi ile 16.25’de İstanbul’a hareket.Yerel saat ile 18.50’de varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.

 • Fiyat Listesi

 • Dahil Hizmetler:

  • 3* Otel Oda + Kahvaltı Konaklama

  • Otel & Havalimanı Transferleri

  • Panoramik Şehir Turu (Yarım Gün)

  • Rehberlik Hizmeti

  • Gidiş - Dönüş Uçak Bileti (Ekonomi Sınıfı)

  • Hariç Hizmetler:

  • Ekstra ve Kişisel Harcamalar

  • Seyahat Sağlık Sigortası

  • Yurtdışı Çıkış Vergisi

 • Gezilecek Yerler

 • Ekstra Turlar

 • 4.5/5 Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit Aliquam.

  Overall 4.5 out of 5
  Guests recommend 90%
  Ratings based on 5 Verified Reviews

  Guests Review

  • No previous reviews available, Be the first to review it.

  Please Leave a Review